En vecka med helt fantastiska människor och nya möjligheter.
Se möjligheter inte hinder.
En fullspäckad vecka, som om de var något ovanligt?
Lördagen började med en uppstart av kursen i Skövde med 5 helt fantastiskt färgglada och energigivande individer som delar med sig av sina erfarenheter och tankar. De två första dagarna på kursen är bland de tuffaste för psyket, det gäller att vara alert och fokuserad samt inte tveka att fråga om man inte förstår någonting.
För de personer som inte studerat just det vi går igenom de dagarna så kallar jag det för lärorik korvstoppning.
Efter det bar det av mo Norrköping!
Vilken underbar stad med en vacker miljö. Jag kan inte heller klaga på gymmet , det fantastiska World class gym som levererar maxprestanda alla dagar i veckan samtidigt som de håller ner priset på ett bra sätt.
Och sist men inte minst så var det tävlingen i världens svåraste hinderbana som en NINJA!
Ett plus och en spännande sak framöver är att vi DS pt skola kommer att skapa spännande saker tillsammans med Daniel (beast) Atterhagen! så håll utkik efter detta.
Ha en fantastisk vecka och helg allesammans, samt töm gymmet Isak e snart back , på måndag börjar äventyret igen och det är Ninjastyle!