I morse svängde jag förbi Crossfit Highway och kollade till bygget, det rullar på och Andreas sköter sig exemplariskt 🙂
Det kommer bli riktigt stort och fint när de är klart.
Vi gick ut med vårt första medlemserbjudande idag till alla som anmält intresse och responsen var bra. Vill ni också ta del av nästa erbjudande så ska ni anmäla er här: Crossfit Highway
Det kommer hända kul grejer på Crossfit Highway i sommar så anmäler så ni inte missar det.
På lunchen tränade jag på Studio Fitness och det gick bättre än väntat. Jag tänkte att efter allt ätande över midsommar och några öl och vin på det så skulle passet gå sådär, men koppen svarade rätt bra och jag tog tex 65 kg i Hang Snatch, helt ok för att vara mig även om jag gjort snyggare lyft.
Sen körde jag strikta CTB pullups, 5 set med 3:or.
Efter det köra jag en intervall WOD, 5 min Amrap med 3 min vila mellan av:
- 12 kcal rodd
- 7 CTB pullups
- 7 Utfalls steg med 2×16 kg KB front rackat.
Alternera med:
- 12 kcal rodd
- 7 pullups
- 7 Utfalls steg bakåt med 2×16 kg KB front rackat.
Det gick också rätt bra, har känt mig lättare i räcket haha…men annars så 😉 Jag han med 3 hela varv varje intervall och fick bra pump i biceps av WODen.
Riktigt skönt att vara igång med träning igen men det blev tröja på idag…är fluffig under och nu ska det tightas till lite.
Måste avsluta med en skön bild på tjejerna i sina nya badkläder från Panos, söta och glada! 🙂 Just nu har Panos också en tävling på min Instagram där ni kan vinna badkläder för 1000 kr, så kollar in den här: Peter Blaha
/P