Halloween är kul, det tycker både jag och barnen. Igår hade Zoe Halloween fest på dagis och klädde ut sig till skelett/häxa 🙂
På kvällen igår så tog tjejerna fram ansiktsfärg och gick bananas. Nicole gjorde sig själv till en Zombie, utan min hjälp, och det blev sjukt bra!
Men jag funderade lite…det är inte så att vi direkt tittar på Zombi filmer med våra barn, så jag undrar vart hon sett Zombies som ser ut sådär förut… 😉
Igår på dagens hann jag med att träna också.
Jag körde först mitt mobilitetsprogram och sen tränade jag på ringarna.
Sen bestämde jag mig för att köra denna roliga WOD… 😉
50-40-30-20-10 kcal av
- Assault Bike
- SkiErg
- Rodd
Den är lika mycket mental träning som fysisk träning. Det gäller att ligga på även fast det gör ont och pressa sig själv till ett tempo som är precis på gränsen för att man inte drar på sig för mycket mjölksyra.
Jag hade bestämt mig innan att gå under 30 min och det var inga problem, jag var klar på 25:20 och det kändes bra i kroppen efter.
Formen har kommit lite och det får duga för årets säsong av Gladiatorerna 😉
Idag åker jag till Sundsvall till min lilla låda för att träna mer på grenarna, ska bli grymt kul!
Sen nästa helg så är det dags att börja inspelningarna och jag ser mycket fram emot det. Hoppas på mycket publik och bra utmanare så att vi kan göra bästa säsongen hittills.
/P