
Ånej, platå… Det händer ingenting just nu, åtminstone inte enligt vågen. Dessutom egentligen snart bara 2 veckor kvar!
Visuellt tycker jag mig i och för sig se förbättringar men jag vet inte… Mycket tvivel nu. Även om det blivit något cheat-meal vet jag att kaloriintaget definitivt ligger på minus sett över en vecka ändå går det trögt. Har lagt in lite fler träningspass denna vecka för att öka förbränningen och i morse blev det ett extra långt cardio-pass.
Om till och med crosstrainer-maskinen säger åt mig att öka så är det väl inte bara en känsla att det går trögt, utan fakta!! 😉
Svullen på magen och binder vätska. Jo, det brukar heta så, men faktum är att jag känner att fingrarna känns lite som svullna korva och så var det inte förra veckan. Nåja, gör inga drastiska förändringar nu utan håller i och ser hur det ser ut i mitten av nästa vecka. Bra tryck i kroppen när jag tränar i alla fall, har dock ofrivilligt fått lite mindre sömnen i veckan, det kan bli så. Behöver se till att få tillräckligt med sömn.
/Robert